obrazok
obr obr obr obr

Čo by mali rodičia vedieť – pár slov na úvod

Šikanovanie .... jediné slovo, za ktorým sa skrýva množstvo utrpenia... Strach, že sa práve to vaše dieťa stane jeho obeťou, nie je až taký neopodstatnený. Podľa oficiálnych štatistík zažilo šikanovanie na vlastnej koži asi 30% žiakov našich škôl.

Ak máte to šťastie, že vám vaše dieťa dôveruje a vy sa dozviete, že je spolužiakmi šikanované - neváhajte a konajte! Obráťte sa na školu, pre ktorú je záväzné Metodické usmernenie Ministerstva školstva k prevencii a eliminácii šikanovania, ktoré školám ukladá realizovať systémové opatrenia na predchádzanie tomuto javu, povinnosť riešiť každý vzniknutý problém šikanovania a každej jeho obeti poskytnúť bezodkladnú pomoc.

Dôverujte škole, je pripravená na to, aby problém vášho dieťaťa riešila kompetentne a zodpovedne v zmysle Metodického usmernenienia č.7/2006-R k prevencii a riešeniu šikanovania v školách a školských zariadeniach (www.minedu.sk – rezortné predpisy). Základným preventívnym opatrením školy je osvojiť si princíp „Sme škola, kde sa šikanovanie netoleruje v žiadnych podobách !

Preto sa neobávajte komunikovať, pýtajte sa, čo škola robí v prevencii šikanovania, aké opatrenia prijala na ochranu vašich detí a ako sú tieto opatrenia dodržiavané v praxi.

Vytlačiť stránku | Odporúčiť známemu | Počítadlo návštev: 1507023
(c) 2007. Všetky práva vyhradené. Webdizajn : RED FLOWER s.r.o.